Suvia Group

Suvia Group on ajoneuvojen vahinkotarkastuksen ja vauriokorjauksen ainutlaatuinen yhdistelmä sekä Suomen johtava vahingonhoidon asiantuntija.

Kolarin, tuulilasivahingon, peltivahingon tai muun liikennevahingon sattuessa tarjoamme kaiken tarpeellisen: huolehdimme vahingon haltuunotosta, vahinkotarkastuksesta ja korvauksen sopimisesta sekä vaurioituneen ajoneuvon korjauksesta.

Vahinkoneuvontamme on auki vuorokauden ympäri. Palvelemme autojen, moottoripyörien ja muiden ajoneuvojen kuljettajia ja vakuutusyhtiöitä kaikkialla Suomessa. Suvia Groupilla on maan laajin ajoneuvojen vauriokorjaamojen verkosto, johon kuuluu yhteensä 50 korjaamoa.

Korjaamme ammattitaitoisesti kaikkia merkkejä ja -malleja. Sujuva autovahinkojen hoito on toimintamme ydin – luomme aktiivisesti entistä parempia käytäntöjä ja uudistamme autoalan toimintamalleja.

Suvia Groupin suurin omistaja on suomalainen pääomasijoittaja MB Rahastot.

Suvia Group lyhyesti

  • Työntekijöinä 450 autoalan asiantuntijaa
  • 50 toimipistettä, jotka muodostavat maan laajimman korjaamoverkoston
  • Yli 50 000 vahingonkorjausta vuosittain
  • Vahingon sattuessa neuvontaa asiakkaille 24/7
  • Toimii Suomessa, pääkonttori sijaitsee Helsingissä
  • Pääomistaja MB Rahastot

Johtoryhmä

Jens Jensen

Konsernijohtaja

jens.jensen@suviagroup.com

Janne Aho

Toimitusjohtaja, SVT, A-Test & Consulting

janne.aho@svt.fi

Tuuli Kiiski

Henkilöstöjohtaja

tuuli.kiiski@suviagroup.com

Terhi Vähähyyppä

Talous- ja hallintojohtaja

terhi.vahahyyppa@suviagroup.com

Tommi Vatén

Operatiivinen johtaja, InCar

tommi.vaten@incar.fi

Rami Tapio

Business Controller

rami.tapio@incar.fi

Marko Jussila

Toimitusjohtaja, InCar

marko.jussila@incar.fi

Pasi Tolvanen

Kaupallinen johtaja, InCar

pasi.tolvanen@incar.fi

Hallitus

Juha Tukiainen

Martti Kiuru

Aapo Eskelinen

Mika Engberg

Timo Yli-Salomäki