Suvia Group

Suvia Group on ajoneuvojen vahinkotarkastuksen ja vauriokorjauksen ainutlaatuinen yhdistelmä sekä Suomen johtava vahingonhoidon asiantuntija.

Kolarin, tuulilasivahingon, peltivahingon tai muun liikennevahingon sattuessa tarjoamme kaiken tarpeellisen: huolehdimme vahingon haltuunotosta, vahinkotarkastuksesta ja korvauksen sopimisesta sekä vaurioituneen ajoneuvon korjauksesta.

Palvelemme autojen, moottoripyörien ja muiden ajoneuvojen kuljettajia ja vakuutusyhtiöitä kaikkialla Suomessa. Suvia Groupilla on maan laajin ajoneuvojen vauriokorjaamojen verkosto, johon kuuluu yhteensä yli 50 korjaamoa.

Korjaamme ammattitaitoisesti kaikkia merkkejä ja -malleja. Sujuva autovahinkojen hoito on toimintamme ydin – luomme aktiivisesti entistä parempia käytäntöjä ja uudistamme autoalan toimintamalleja.

Suvia Groupin suurin omistaja on suomalainen pääomasijoittaja MB Rahastot.

Suvia Group lyhyesti

  • Työntekijöinä 470 autoalan asiantuntijaa
  • Yli 50 toimipistettä, jotka muodostavat maan laajimman korjaamoverkoston
  • Yli 50 000 vahingonkorjausta vuosittain
  • Toimii Suomessa, pääkonttori sijaitsee Helsingissä
  • Pääomistaja MB Rahastot

Johtoryhmä

Jens Jensen

Konsernijohtaja

jens.jensen@suviagroup.com

Janne Aho

Toimitusjohtaja, SVT

janne.aho@svt.fi

Tiina Hannula

ICT-johtaja

tiina.hannula@suviagroup.com

Jani Partanen

Talousjohtaja

jani.partanen@suviagroup.com

Tommi Vatén

Operatiivinen johtaja, InCar

tommi.vaten@incar.fi

Jutta Autio

Jutta Autio

Henkilöstöpäällikkö

jutta.autio@suviagroup.com

Marko Jussila

Toimitusjohtaja, InCar

marko.jussila@incar.fi

Pasi Tolvanen

Kaupallinen johtaja, InCar

pasi.tolvanen@incar.fi

Hallitus

Juha Tukiainen

Martti Kiuru

Aapo Eskelinen

Mika Engberg

Timo Yli-Salomäki